جزئیات
تاریخ ایجاد: 1394/11/14 تعداد بازدید: 1529 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: Azarnia
دلار ترمز سکه را کشید

 دیروز نرخ ارز در مسیر کاهشی قرار گرفت تا با افت خود، مانع عبور بهای سکه تحویل شهریور سال آینده از کانال ۹۰۰ هزار تومان و ورود به مدار یک میلیون تومان شود.

 به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، طی مبادلات روز گذشته سکه در بازار آتی با افت رو به رو شد، به طوری که سررسید اسفند ماه با قیمت ۹۵۶ هزار تومان معامله شد و افت ۰/۲۴ درصدی را تجربه کرد. این در حالی است که سررسید اردیبهشت ماه سال آینده در محدوده ۹۶۵ هزار تومان معامله شد که ۰/۰۹ درصد کاهش قیمت داشت. سکه تحویل تیر ۹۵ نیز با قیمت ۹۷۶ هزار تومانی افت ۰/۴  درصدی را در این روز تجربه کرد. همچنین سکه‌ تحویل شهریور نیز با ۹۹۱ هزار تومان معامله شد و کاهش ۰/۳۸ درصد افزایش را در این روز به ثبت رساند.

حجم معاملات آتی سکه طی روز گذشته در بورس کالای ایران به ۹ هزار و ۷۵۹  قرارداد و به ارزش بیش از ۹۶۵ میلیارد ریال رسید.

در بازار نقدی نیز سکه تمام تنها توانست با ۲ هزار تومان رشد به قیمت ۹۵۴ هزار تومان برسد. این رشد جزیی در حالی رقم خورد که پیش از باز شدن معاملات بازار ارز، سکه تحت‌تاثیر رشد بهای اونس در بازارهای جهانی تا قیمت ۹۵۸ هزار تومان بالا رفته بود. بنابراین،‌ افت دلار تنها نیروی کاهشی موثری بود که در روز سه‌شنبه منجر به پایین کشیده شدن سکه از سقف قیمتی خود شد.

همچنین هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب ۴۷۶، ۲۵۷ و ۱۷۲ هزار تومان معامله شده است.

قیمت نیم سکه یک هزار تومان بالا رفته اما نرخ ربع سکه یک هزار تومان افزایش یافته است.

به عقیده کارشناسان به نظر می رسد قیمت سکه در شرایط کنونی بیشتر تحت تاثیر نرخ ارز باشد و اگر افت نرخ این واحد پولی متوقف شود می توان به تغییر مسیر سکه در بازار داخلی نیز امیدوار شد.


print
  نظرات