جزئیات
تاریخ ایجاد: 1394/10/27 تعداد بازدید: 1971 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده:
قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر ارزش سهام قیمت نفت و آمارهای اقتصادی آمریکا قرار دارد

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده به شدت تحت تاثیر شاخص سهام در بازارهای بین المللی، قیمت نفت خام و آمارهای اقتصادی آمریکا قرار خواهد داشت.

 به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، سرمایه گذاران بین المللی طی روزهای آینده نیم نگاهی به شاخص سهام قیمت نفت و آمارهای اقتصادی آمریکا خواهند داشت تا برای سرمایه گذاری در بازار طلا تصمیم گیری کنند.

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا می تواند تا حد زیادی وضعیت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده رو روشن کند. قیمت طلا علی رغم افزایش نسبی در روز جمعه طی هفته گذشته با کاهش 0.7 درصدی روبرو شده است.

نظرسنجی کیتکونیوز نیز نشان می دهد که اکثر کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار نسبت به افزایش قیمت طلا طی روزهای آینده امیدوار هستند. نوسانات مربوط به قیمت جهانی نفت نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.

قیمت نفت برای نخستین بار در 12 سال اخیر به کمتر از 30 دلار در هر بشکه رسیده است. گرچه وجود مازاد عرضه عامل مهمی در کاهش قیمت نفت به شمار می رود ولی افت تقاضا نیز نشانگر وضعیت نابسامان اقتصاد جهانی است.

افت قیمت نفت به زیر 30 دلار در هر بشکه نشان می دهد که تقاضایی در بازار وجود ندارد تا عرضه را به تعادل برساند.

فدرال رزرو آمریکا نیز که برای نخستین بار از سال 2006 نرخ بهره را افزایش داده، احتمالا قصد دارد طی ماه های آینده نیزنرخ بهره را افزایش دهد ولی نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی چین و شاخص سهام در بازارهای بین المللی چالش جدی را به وجود آورده است.

برپایه گزارش سایت طلا، فدرال رزرو آمریکا اعلام کرده است که هر گونه افزایش نرخ بهره تدریجی خواهد بود و این مساله مشروط به بهبود اوضاع بازار اشتغال و افزایش نرخ تورم است.

مهمترین آمارهای اقتصادی آمریکا در روزهای آینده انتشار آمارهای مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده و بخش مسکن خواهد بود.

افزایش نرخ تورم در آمریکا می تواند زمینه لازم برای افزایش مجدد نرخ بهره فدرال رزرو را فراهم کند


شرکت کارگزاری باهنر.

print
  نظرات